Spotkanie z misiem Ambrożym
- Szczegóły
W dniu 20.11.2013 r. dzieci z przedszkola i uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami zostali zaproszeni przez panią Martę Marcinkowską do domu kultury na mini spektakl teatralno – warsztatowy pt. „Miś Ambroży wita was.”
Radosny i sympatyczny miś Ambroży budzi się rano, w dniu swoich urodzin, z wielką nadzieją na spotkanie z przyjaciółmi. Jednak nikt z przyjaciół nie przychodzi z życzeniami do misia. Jednak, tym samym czasie, Tygrysek wraz z dziećmi przygotowuje dla misia urodzinową niespodziankę. Dzieci wspólnie z aktorem i przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewały „STO LAT” i złożyły życzenia solenizantowi.
Zabawy i tańce z animatorami dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
- Szczegóły
Na półmetku pierwszego okresu uczniowie odczuwają już zmęczenie i znużenie. Potrzebują beztroskiej zabawy. Dlatego bardzo chętnie i licznie wzięli udział w programie ph. „Magic Show – humor, rozrywka, iluzja,” z którym przybył do naszej szkoły pan Ryszard Goclan, mistrz sztuki magicznej. Występ odbył się 15 listopada 2013 roku.
Na sali gimnastycznej zasiedli przedszkolacy oraz uczniowie kl. I – VI. Pokazy iluzji przyniosły ich na chwilę w zaczarowany świat. Efektowne znikanie i pojawienie się przedmiotów wzbudzało ciekawość widowni i wprowadzało pozytywną atmosferę spotkania. Atutem iluzjonisty był znakomity kontakt z widownią. Artysta prezentował efekty, zapraszając do kilku z nich widownię do pomocy. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Zaduszki Witosowe - 2013
- Szczegóły
10 listopada 2013 roku w Wierzchosławicach odbyły się już 68 Zaduszki Witosowe. Po raz pierwszy wziął w nich udział prezydent Polski – Bronisław Komorowski, który uczestniczył w mszy św. w intencji Wincentego Witosa, Stanisława Mierzwy, Wincentego Stawarza i zmarłych działaczy ruchu ludowego. W miejscu, gdzie urodził się i spoczywa trzykrotny premier Wincenty Witos na wspólnej modlitwie zgromadzili się przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy i ponad sto pocztów sztandarowych. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Krzysztof Kucharski z pocztem sztandarowym i opiekunem uczniów panią Elżbietą Miś.
95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
- Szczegóły
8 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III i klasy VI pod czujnym okiem pań: Elżbiety Rodak i Moniki Toczek. Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie, przedszkolaki oraz grono pedagogiczne z panem dyrektorem na czele. Wykonawcy recytowali wiersze i śpiewali wzruszające pieśni o tematyce patriotycznej, a towarzysząca im prezentacja multimedialna pozwoliła jeszcze bardziej przybliżyć wszystkim obecnym losy Polaków na przestrzeni wieków.
Czytaj więcej: 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
