Wycieczka uczniów klasa II do Radłowa
- Szczegóły
4 grudnia 2013 roku uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Elżbietą Miś w ramach projektu edukacyjnego „Moja mała ojczyzna” udali się na wycieczkę do Radłowa. Założeniem programowym wycieczki było poznanie urzędów państwowych działających na terenie miasta. Dzieci odwiedziły kolejno pocztę, Urząd Miejski i instytucje znajdujące się w Ratuszu. Wszędzie dzieci naszej szkoły spotkały się z sympatycznym przyjęciem, słodkim poczęstunkiem i na pamiątkę wizyty u burmistrza miasta i gminy Radłów otrzymały długopisy z herbem Radłowa. Wycieczka odbyła się autobusem komunikacji publicznej, co dało dzieciom dodatkowo możliwość poznania połączenia z najbliższym miasteczkiem naszej miejscowości. Mimo chłodnej pogody humory wszystkim dopisywały. Wrażenia z wycieczki były omówione na lekcji w szkole i stanowiły podsumowanie cyklu programowego.
Oferta otwarta - Koordynator Projektu i Asystent koordynatora Projektu
- Szczegóły
W związku z realizacją przez Stowarzyszenie na rzecz wsi Biskupice Radłowskie projektu „Umiem więcej” współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich zwracamy się z prośbą o złożenie Państwa oferty cenowej (cena brutto obejmująca koszt pracodawcy) na pełnienie funkcji Koordynatora i As.koordynatora Projektu.
Termin pełnienia funkcji zbieżny z czasem realizacji projektu: od 01.01.2014 r. do 30.06.2014 r.
Czytaj więcej: Oferta otwarta - Koordynator Projektu i Asystent koordynatora Projektu
Projekt "Umiem więcej"
- Szczegóły
Program finansowany jest z Priorytetu IX. - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach;
Działanie 9.5. – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Beneficjentem programu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Biskupice Radłowskie.
Program będzie realizowany w okresie od 01 stycznia 2014 r. do 30 czerwca 2014 r.
Przewiduje on realizację zajęć dydaktyczno – wyrównawczych i dodatkowych skierowanych do 23 uczniów klas IV – VI Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich.
Stop przemocy i agresji
- Szczegóły
3 grudnia 2013 r. uczniowie z klas IV - VI uczestniczyli w programie profilaktycznym pt.: „Przemoc i agresja.” Prowadząca przygotowała ciekawy multimedialny spektakl. Aktywizowała uczniów poprzez ich udział w zadaniach. Odczytywali i nazywali emocje z mimiki twarzy oraz sami próbowali wyrazić uczucia zapisane na kartkach.
Uczniowie zobaczyli też trzy krótkie filmy, które ukazywały niewłaściwe zachowania wobec kolegów oraz uczucia i przeżycia odrzuconych, upokorzonych i wyśmianych.
Na końcu zostały przedstawione sytuacje, w której jedna uczennica stanowczo i odważnie sprzeciwiła się takiemu zachowaniu. Uczniowie poznali i zrozumieli słowa: asertywność, agresja, przemoc i cyberprzemoc.
